Ruska Openissa arvottiin matkalahjakortti
2.10.2018

Lauantaina 29.9. pelattiin Farmilla Ruska Open. Sarjoja oli kilpailussa kaksi LP hcp 0-18,4 ja PB hcp 18,5-36 lisäksi mukana olivat erikoiskilpailut pisin draivi sekä lähimmäs lippua.
Kilpailuaamu oli kylmä, takana oli syksyn ensimmäisiä pakkasöitä. Aurinko alkoi lämmittämään nopeasti ja kisa päästiin aloittamaan aikataulussa.
Lyöntipelisarjassa oli 12 osallistujaa. Kolmen kärki oli seuraava:
1. Jere Mustonen HSG 68 nettolyöntiä
2. Oskari Korhonen HSG 71 nettolyöntiä
3. Hannu Koukkari HSG 71 nettolyöntiä
Pistebogeysarjaan osallistui 16 pelaajaa. Kolme parasta tulosta olivat:
1. Jaakko Haavisto GPi 31pb
2. Esa Siren HSG 31pb
3. Jari Kautiala HSG 30pb
Parhaasta scratch- tuloksesta 76 lyöntiä palkittiin Timo Kukkonen HSG.
Erikoiskilpailuna väylillä 3 ja 12 oli pisin draivi. miesten pisimmän draivin löi Kari Lammi (HSG) 211m ja naisista pallon pisimmälle sai Marja-Leena Lindfors (ReG) 125m
Lähimmäs lippua -kisa käytiin väylillä 9 ja 18. 150cm etäisyydelle kupista pallon sai Esa Siren (HSG)
Palkintojenjaon yhteydessä kaikkien kilpailuun osallistujien kesken arvottiin matkalahjakortti Korineum Golfiin. Onnekas lahjakortin voittaja oli Jonne Mäkelä.
Onnittelut palkituille kisamenestyksestä ja kiitos kaikille osallistujille.
Perjantai-iltana 12.10. kilpaillaan Valopallokisa Farmilla seitsemän väylän mittaisena kisana.
Säävarauksella lauantaina 27.10. pelataan Lokascramble neljän henkilön joukkuein.
Tervetuloa osallistumaan kauden viimeisiin kisoihin!


