Pirkanmaan Junnutourin voittoon Tammer-Golf
26.7.2016

PJT finaali pelattiin Hiisi-Golfissa tiistaina 26.7.
Viime vuoden voittajaseurana saimme kunnian järjestää Pirkanmaan Junnutourin finaaliosakilpailun, joka pelattiin Farmilla (9r) tasoituksellisena pistebogeyna. 27 kilpajunnun lisäksi myös muutamat caddiet pääsivät nauttimaan aurinkoisesta, mutta kuumasta hellepäivästä.
Poikien sarjassa voiton vei Tammer-Golfin Santtu Suojalehto 23 bogeypisteellä, 2. sijalla oli Hiisin Peetu Lipsanen 23 bogeypistettä sekä 3. sijan nappasi Joona Turtiainen Tammer-Golfista 22 bogeypisteellä.
Tyttöjen sarjassa Hiisiä edustavat Mattssonin sisarukset Jerina ja Janella pelasivat 1. ja 3. sijoille. Voittaja Jerinalla bogeypisteitä oli 18, 2. sijalle pelasi Josefiina Anttila 17 pistettä Golf Pirkkalasta ja 3. sijalla Janellan bogeypistetulos oli 15.
Kaikki henkilökohtaiset tulokset löydät täältä
Kokonaiskilpailun tulokset:
1. Tammer-Golf 146p
2. Hiisi-Golf 131p
3. Nokia River Golf 127p
4. Pirkanmaan Golf 113p
5. Golf Pirkkala 103p
6. Ikaalisten Golf 18p
7. Lakeside Golf 6p
Kiitos kaikille kilpailijoille!



