Petri Kokko on Hiisi-Golf ry:n kauden 2021 tuhannes jäsen

7.9.2021

Petri Kokko liittyi seuran jäseneksi elokuun lopulla. Tällä kertaa onnetar oli suosiollinen, sillä hänestä tuli tuhannes kauden 2021 jäsenmaksun maksanut jäsen. Golfia Petri on kokeillut jo aikaisemminkin, mutta green card ja seuran jäsenyys tulivat nyt ajankohtaisiksi. Monet hänen kavereistaan pelaavat myös golfia ja oman pojan golfin aloitus toi viimeisen kipinän oman harrastuksen aloittamiseen. Muutamassa viikossa pelikierroksia on tullut jo paljon ja tasoituskin on laskenut jo 35 tuntumaan. Onnistuneet lyönnit tuovat hyvän mielen ja pieni kilpailuvietti innostaa harjoitteluun ja yrittämään parempia lyöntejä. Petri totesi golfin aloittamisen olleen helppoa Hiisissä. Alkeiskurssilla sai perusteet ja seuraan liittyminen kävi sujuvasti. Tavoitteena on saada golfista pitkäaikainen harrastus. Lyhyen haastattelun jälkeen pelasimme yhdeksän reikää kauniissa säässä hyvällä kentällä.

vas. Vesa Tuunainen, Petri Kokko ja seuran pj Hannu Koukkari